תיאורית הגופים הנסתרים

אז מהו סודה של השיטה? איך ייתכן מפגש עם עולמות חדשים של חוכמה ושמחה וכל זה במרחק שאילת שאלה במשך מספר פעמים?

ההיגיון הנסתר של טכניקת השאלה נקרא ‘תיאוריית הגופים הנסתרים’. תיאוריה זו, שאותה פיתח שי טובלי, איננה חדשה במובן שכבר אלפי שנים, מכתבי ההינדואיזם ועד לקבלה, הוגים ופילוסופים שונים במזרח ובמערב מציינים שסביב גופנו הפיזי קיימים גופים נוספים, מעודנים יותר, אשר כרגע אין למדע הכלים לזהותם (זאת כמובן חוץ מהגוף האלקטרומגנטי, אשר אותו ניתן לראות דרך מכשור מדעי).

רודולף שטיינר, 1861- 1925, פילוסוף ואדריכל אוסטרי, מייסד האנתרופוסופיה, טען שסביב הגוף הפיזי קיימים עוד שישה גופים: הגוף האתרי (או גוף החיים), הגוף האסטרלי (או גוף האני), גוף הנפש השכלית-רגשית, גוף נפש התודעה, גוף רוח החיים וגוף אדם הרוח.

בהאג’וואן ראג’ניש (הידוע יותר בשמו אושו), 1990-1931, היה פילוסוף, סופר ומורה רוחני הודי. הוא טען כי מסביב לגופנו הפיזי ישנם עוד שישה גופים נסתרים: הגוף האתרי (או הגוף הרגשי), הגוף האסטרלי, הגוף המנטאלי, הגוף הרוחני, הגוף הקוסמי וגוף הנירוונה.

אם אתם שוברים את הראש בחיפוש אחר הזמנת החתונה המדליקה ביותר, קבלו את המדריך להחלטה נכונה: אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר. הרי הזמנה לחתונה שלכם, אתם לא שולחים בכל יום.

אננדמורטי, 1990-1921, סופר, פילוסוף, מדען, הוגה חברתי ומורה רוחני הודי, טען שמסביב לגוף הפיזי המוכר קיימים עוד חמישה גופים נסתרים: גוף התשוקה, הגוף הרגשי-שכלי, הגוף המנטאלי-רוחני, הגוף הרוחני-נשמתי והגוף הסיבתי הגבוה.
על פי ‘תיאוריית הגופים הנסתרים’, מסביב לגוף הפיזי מתקיימים חמישה גופים נוספים: הגוף האלקטרומגנטי, הגוף המנטאלי- רגשי, הגוף המנטאלי-רוחני, הגוף הקוסמי-נשמתי וגוף המודעות.

כפי שניתן לראות, בכל אחת מהתיאוריות הללו, כל גוף מעודן וגבוה יותר מקודמו. לכל אחד מהגופים יש אפיון מסוים, מימד רוחני ייחודי שממנו יכולות להגיע תשובות עמוקות, רעננות ואינטליגנטיות יותר (למשל אומנים או מדענים שדיווחו כי חוו ‘מוזה’ או ‘השראה’ והתשובה שחיפשו פשוט הופיעה לנגד עיניהם, ללא כל היגיון ליניארי, הצליחו, ברגע שבו מוחם היה שקט, להיכנס אל תוך השדה המנטאלי-רוחני).

בטכניקה אנו משתמשים בכוחה של השאלה כמו הייתה דלק תבערה, על מנת להתקדם ולעבור משדה לשדה. ככל שאנו נעים לעבר שדה רוחני יותר, כך אנו מרחיבים את תודעתנו ומוחנו, לעבר מחוזות רחוקים של פוטנציאל ואינטליגנציה. זו גם הסיבה לתחושות הרוחניות והאקסטאטיות המופיעות בזמן התרגול. השאלה למעשה פותחת עם כל צעד, שער שדרכו אנו עוברים ומאפשרת לנו לפגוש, מתוך שדות אנרגטיים ומלאי חוכמה, תובנות עמוקות כמו גם תשובות מעשיות לנושאים הקשורים לחיי היומיום.

מהו הסוד שמאחורי השאלה?

Post navigation