שאלתם את עצמכם לאחרונה מתי יגיע סוף סוף משהו חדש
או פיתרון יצירתי באמת לבעיה המטרידה אתכם?

ובכן…. הגיע הזמן לחשיבה חדשה!

חשיבה יצירתיתמי מאיתנו לא מכיר את הרגע בו אנו זקוקים יותר מכל לפריצת דרך, לרעיון חדש ומפתיע שייקח את הפרויקט שעליו אנו עובדים למקום חדש, שיפתח את המחקר שלנו לכיוונים עליהם לא חשבנו קודם או שיעלה את העסק שלנו על דרך המלך בזכות רעיון נדיר עליו איש לא חשב לפנינו. החיים המודרניים דורשים מאיתנו יצירתיות, גמישות וחדשנות מתמדת גם בקריירה וגם בהורות, גם מול המורכבות של הקמת עסק, ניהול זמן ומשאבים וגם בתוך מערכות היחסים שלנו.
לא משנה באיזה תחום של חיינו מדובר, כל מה שכרגע נראה לנו כבעייתי וסבוך יכול תוך זמן קצרצר להתגלות כפתח לרעיונות חדשים ומצוינים בזכות חשיבה יצירתית. באמצעות טכניקת השאלה נוכל לגלות עד כמה אנחנו יכולים להיות מפתיעים, מבריקים ויצירתיים כשאנו פוגשים את החוכמה האמיתית שלנו.

חשיבה יצירתית היא כלי מופלא להגיע לרעיונות חדשים, לפתח רעיונות ופרויקטים קיימים ולמצוא פתרונות וצורות חדשות של מענה לאתגרים בחיים והיא זמינה לנו בכל רגע ורגע. טכניקת השאלה מלמדת אותנו לחשוב בצורה חדשה, פתוחה, ומרעננת ולהגיע בפשטות ובמהירות לרעיונות ופתרונות שמעולם לא ידענו שקיימים בתוכנו.

חשיבה יצירתית לאמנים ויוצרים

גם האנשים היצירתיים ביותר מוצאים עצמם לעיתים במבוי סתום או במחסום יצירה וחשים שהם חוזרים על עצמם או נלכדים בתבניות קבועות. לא משנה אם אתם מוסיקאים או סופרים, ציירים או מעצבים גרפיים, ארכיטקטים או כוריאוגרפים, סטודנטים לאמנות או מרצים ותיקים- אתם זקוקים למוח ערני, בהיר, מהיר ומפתיע שיוכל לתת לכם מענה רחב ועשיר של דרכים חדשות לביטוי עצמי אמנותי בכל נקודה בה אתם נמצאים ובכל סוג של יצירה אותה אתם מפתחים כעת. טכניקת השאלה משמשת ככלי עזר מעולה לפיתוח יצירתיות באופן מעשי, מהיר ופשוט.

חשיבה יצירתית לאנשי עסקים ויזמי פרויקטים

עסק מצליח הוא עסק הקשוב לזמנים המשתנים ויודע להיות גמיש ויצירתי בהתאם לצורכי הלקוחות שלו, לתנאי השוק המשתנים או לרעיונות המתחרים של בתי העסק האחרים. שינוי באופן החשיבה והגעה למרחבי יצירתיות חדשים יכולים לייחד אתכם כאנשי עסקים, מנהלים או יזמים ולהעניק לכם את היכולת לממש את הפוטנציאל האמיתי הטמון בכם ובעסק שלכם.

חשיבה יצירתית למדענים, חוקרים ואנשי אקדמיה

לעיתים קרובות אנו מבזבזים זמן יקר על התלבטויות והליכות סחור סחור, כשאנו זקוקים לפריצת דרך אמיתית ולהגיע לרעיון חדש, אנו זקוקים לחשיבה חדשה באמת. אם אתם מתחילים מחקר, או בעיצומו, עומדים לפני כתיבה של מאמר חשוב, או חיבורה של הרצאה או ספר המתאר את פועלכם, זה הזמן להיעזר בטכניקת השאלה ולזכות בראייה בהירה, מעשית, מפורטת ומפתיעה לגבי הנושא.

חשיבה יצירתית- אז איך עושים את זה?

“דבר אינו קשה יותר בעבור צייר יצירתי מאשר לצייר ורד, כי על מנת לעשות כן הוא חייב לשכוח את כל הורדים אשר צוירו מעולם.” (אנרי מאטיס)

כדי להגיע למהלכים יצירתיים , אנו מלמדים את עצמנו דרך השאלה להרפות ולוותר על כל הרעיונות הקודמים הישנים והחבוטים שלנו. אנחנו נותנים לעצמנו לפגוש את המצב, האתגר או המציאות שעומדת מולנו מנקודת מבט רעננה ונקייה מדעות קדומות, התניות ופחדים. כשהמוח פנוי ונקי הוא יכול להיפתח, להתרחב ולפגוש כל נושא בצורה ישירה וחוויתית ואז להגיב באופנים לא צפויים. כל בעיה הופכת להיות הזדמנות ליצירתיות ולהעצמה וכל חסימה בחיים מקור לפיתרון חדש ומרענן.
מוזמנים לגלות את כוחן של שאלות ואת הקסם של צורת חשיבה חדשה- חשיבה יצירתית שנותנת לנו את היכולת לבנות מציאות חדשה ומוצלחת עבור כל אחד ואחד מאיתנו.

חשיבה יצירתית

Post navigation